• baner-5.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...W dniu 21 marca odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano na temat książki po tytułem „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak. Leila jest, a właściwie była prostytutką. Została brutalnie zamordowana, a jej ciało wrzucone do kontenera na śmieci. Choć jest ono martwe to mózg wciąż pracuje i przez dziesięć minut i trzydzieści osiem sekund przynosi jej wspomnienia.

Czytaj więcej...Dnia 15 lutego br. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki,  podczas  którego dyskutowano na temat książki Susan Stokes – Chapman pt. „Pandora”.

Opinią na jej  temat podzieliła się z czytelnikami jedna z klubowiczek, pani Urszula Szpila.

Mity greckie od dawien dawna były inspiracją dla artystów, którzy wykorzystywali je do wyrażania własnych poglądów na świat i życie ludzkie.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 6 grudnia członkinie DKK rozmawiały o książce Pawła Cwynara „Krzycz do woli”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Wielowątkowa akcja powieści koncentruje się wokół poszukiwań ośmioletniej Oli Florczak omyłkowo uprowadzonej przez nieznanego sprawcę.

Każdy z głównych wątków odsłania obraz ciemnej strony naszej polskiej rzeczywistości. Wraz z rozwojem akcji obserwujemy negatywny wpływ zniknięcia dziecka na jego rodzinę.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy  powieść Beth Morrey pt. „ Uratować Missy”. Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z czytelniczek, pani Kasia Maik.

„Uratować Missy”, debiutancka książka brytyjskiej pisarki Beth Morrey, to urocza, ciepła opowieść o sile przyjaźni, ale również o samotności i starości, nie pozbawiona jednak nadziei, że pomimo jakże szybko upływającego czasu, zawsze możemy zmienić nasze życie.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 7 września, członkinie DKK rozmawiały o książce Edyty Świętek „Przezroczyste”. Jest to współczesna powieść o kobietach – tych dojrzałych i tych wchodzących dopiero co w dorosłość. Autorka z dużą dozą wiedzy psychologicznej i trafnej oceny współczesnego życia kreśli portrety głównej bohaterki i jej córek.

Czytaj więcej...W ostatni czwartek czerwca klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się aby porozmawiać na temat książki ,, Amerykański brud” autorstwa Jeanine Cumminis.

W powieści „Amerykański brud” Jeanine Cummins podejmuje jeden z niezwykle ważnych problemów, a mianowicie migrantów. I chociaż wydarzenia rozgrywają się w Ameryce Północnej, to przecież sprawa ta dotyczy także i naszej europejskiej rzeczywistości.

Czytaj więcej...W piękne majowe popołudnie nasze klubowiczki spotkały się aby porozmawiać o książce "Marzenie panny Benson" Racheli Joyce. Margery Benson, czterdziestosześcioletnia samotna kobieta, postanawia spełnić swoje jedyne, wielkie marzenie z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, którego pokazał jej ojciec w albumie o niesamowitych stworzeniach.