• baner-6.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Na kolejnym a zarazem ostatnim tegorocznym spotkaniu DKK w Grodzisku Dolnym omawiane zostały aż dwie książki. Pierwsza z nich to ,,Oszukana” Magdy Stachuli, druga zaś to ,,Dygot” autorstwa Jakuba Małeckiego. Swoimi refleksjami po przeczytaniu książek podzieliła się z nami jedna z klubowiczek – p. Urszula Szpila.

Czytaj więcej...W  dniu 30.06.2022r. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie DKK. Tematem rozmów była książka Ryszarda Ćwirleja ,,Jedyne wyjście”. Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez p. Urszulę Szpila.

Ryszard Ćwirlej stworzył nowy gatunek kryminału, określany mianem powieści „neomilicyjnej”.

Czytaj więcej...Po dłuższej przerwie w czwartek 19.05.2022r. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę Fionnuali Kearney "Dzień, w którym cię straciłam".

Swoimi spostrzeżeniami po przeczytaniu lektury dzieli się klubowiczka  p. Urszula Szpila.

Czytaj więcej...Jesienna aura zachęca do pozostania w domu, ale nasze Klubowiczki mimo codziennych obowiązków znalazły jednak chwilkę na ostatnie już w tym roku spotkanie DKK w bibliotece. Tym razem dyskusja toczyła się wokół książki Angeliki Kuźniak ,,Boznańska Non finito” oraz Marcina Margielewskiego ,,Tajemnice hoteli Dubaju”.

Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez klubowiczkę p. Urszulę Szpila.

Czytaj więcej...Spotkania autorskie zapewne ubogacają działalność biblioteki, natomiast dla czytelników na długo  w pamięci pozostają  miłe wspomnienia. Tym bardziej gdy gościem jest ulubiona autorka, a na pewno jest nią Pani Natalia Sońska. Spotkanie odbywało  się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Pani Natalia Sońska to niesamowita młoda dziewczyna, która potrafi po pracy w kancelarii prawniczej napisać w przeciągu kilku lat ponad 20 książek.

Czytaj więcej...23 września miało miejsce kolejne spotkanie DKK,  na którym toczyła się dyskusja nad książką Macieja Marcisza ,,Taśmy rodzinne”.

Na przykładzie rodziny Małysów Marcin Marcisz w ,,Taśmach rodzinnych” opisuje, jak w okresie transformacji ustrojowej w Polsce  powstawały fortuny nowobogackich kapitalistów.

Nie jest to jednak obraz wzbudzający podziw i uznanie. Chociaż czasami może wydawać się humorystyczny, wręcz zabawny, w istocie ukazuje wiele bolesnych, wstydliwych prawd, których się nie wspomina z okazji różnorodnych rocznic i uroczystości upamiętniających czasy przełomu.

Czytaj więcej...Kolejne spotkanie DKK, które odbyło się 26 sierpnia było poświęcone książce Wojciecha Chmielarza pt. ,,Wyrwa”.

Od ,,Wyrwy” Wojciecha Chmielarza trudno się oderwać. Świetnie napisaną i skomponowaną powieść czyta się naprawdę z zapartym tchem.