• baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...W czasie ferii zimowych w Filii Biblioteki Publicznej w Zmysłówce odbyły się dwa spotkania. Tematem pierwszego było wykonanie laurek dla babć i dziadków. Przybyłe dzieci z wielką radością i chęcią zabrały się do pracy. Dzieła, które stworzyły, były wykonane estetycznie, kolorowo i z miłością. Na pewno spodobały się babciom i dziadkom.

Czytaj więcej...„Pamiętaj, czego się nauczyłaś, i znów kogoś pokochaj. Znajdź kogoś do kochania i obdarz go bezwarunkową miłością. Po to właśnie istniejemyto cytat i jednocześnie pozytywne przesłanie smutnej książki „Kochając syna” Lisy Genova.

Autorka znana jest z tego, że w swoich powieściach podejmuje trudne tematy. W tej powieści przedstawia samotność dwóch kobiet, które na wyspie Nantucket smaganej wiatrem próbują uporać się z traumami życiowymi. Z pozoru nic je nie łączy.

Czytaj więcej...W ramach współpracy ze Szkołą Języków Obcych Professional English School z siedzibą w Rzeszowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym za udostępnienie lokalu na zajęcia z języka angielskiego otrzymała 104 woluminy książek z serii Duże Litery.

 

Czytaj więcej...16 lutego, właśnie w tym dniu miało miejsce kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece. Tematem dyskusji była książka Agaty Tuszyńskiej "Narzeczona Schulza". Książkę bardzo chętnie oceniła p. Urszula Szpila.

 

 

 

Czytaj więcej...Jednym z etapów wycieczki rowerowej uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej była nasza biblioteka. Dla niektórych miejsce znane, dla pozostałych to okazja do zapoznania się z jej bogatą ofertą. Prezentacja multimedialna z pewnością wzbogaciła ich wiedzę o historii biblioteki.

Czytaj więcej...Minął rok działalności Klubów Seniora w naszej gminie. I jak na aktywnych Seniorów przystało postanowiliśmy to uczcić wspólnym wyjazdem do Zamku w Łańcucie. Pomysł na wycieczkę instruktorki okazał się trafny, sami sobie sponsorując wycieczkę bardzo ciekawie spędziliśmy czas. Nawet na zimny maj seniorzy znaleźli sposób i atmosfera wycieczki bardzo się ociepliła.