• baner-4.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...„Pamiętaj, czego się nauczyłaś, i znów kogoś pokochaj. Znajdź kogoś do kochania i obdarz go bezwarunkową miłością. Po to właśnie istniejemyto cytat i jednocześnie pozytywne przesłanie smutnej książki „Kochając syna” Lisy Genova.

Autorka znana jest z tego, że w swoich powieściach podejmuje trudne tematy. W tej powieści przedstawia samotność dwóch kobiet, które na wyspie Nantucket smaganej wiatrem próbują uporać się z traumami życiowymi. Z pozoru nic je nie łączy.

Czytaj więcej...W ramach współpracy ze Szkołą Języków Obcych Professional English School z siedzibą w Rzeszowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym za udostępnienie lokalu na zajęcia z języka angielskiego otrzymała 104 woluminy książek z serii Duże Litery.

 

Czytaj więcej...16 lutego, właśnie w tym dniu miało miejsce kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece. Tematem dyskusji była książka Agaty Tuszyńskiej "Narzeczona Schulza". Książkę bardzo chętnie oceniła p. Urszula Szpila.

 

 

 

Czytaj więcej...Jednym z etapów wycieczki rowerowej uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej była nasza biblioteka. Dla niektórych miejsce znane, dla pozostałych to okazja do zapoznania się z jej bogatą ofertą. Prezentacja multimedialna z pewnością wzbogaciła ich wiedzę o historii biblioteki.

Czytaj więcej...Minął rok działalności Klubów Seniora w naszej gminie. I jak na aktywnych Seniorów przystało postanowiliśmy to uczcić wspólnym wyjazdem do Zamku w Łańcucie. Pomysł na wycieczkę instruktorki okazał się trafny, sami sobie sponsorując wycieczkę bardzo ciekawie spędziliśmy czas. Nawet na zimny maj seniorzy znaleźli sposób i atmosfera wycieczki bardzo się ociepliła.

Czytaj więcej...

Tradycją każdego wieczoru andrzejkowego są wróżby natomiast seniorzy swój wieczór zaczęli od toastu dalszego, zdrowego, aktywnego życia, bo wszystko co najlepsze to jeszcze przed nimi. W zabawie uczestniczyli seniorzy z poszczególnych miejscowości - najliczniejszą grupą byli seniorzy z Chodaczowa na czele z sołtysem i jego małżonką. Utwory udostępniane przez DJ-a przypomniały lata młodości, porwały do tańca i zabawy zarówno zdrowych jak i tych mniej sprawnych.