b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dzien_pluszowego_misia_29112021-1.jpg"Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy."

Historia pluszowego misia sięga roku 1902 i ma swój początek w Stanach Zjednoczonych. Jednak urodziny niesamowitej zabawki z dzieciństwa świętujemy dopiero od 2002 roku.

W listopadowe przedpołudnie do Filii Biblioteki Publicznej w Zmysłówce przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego w Opaleniskach, by świętować 119 urodziny pluszowego misia. Pomimo nowoczesnych zabawek moda na pluszowe przytulanki nie przemija. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje misie, a były one różne: od dużych po małe, od kolorowych po szare, ale wszystkie wyjątkowe.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dzien_pluszowego_misia_29112021-2.jpgNajmłodszych w progach biblioteki przywitał duży miś Stefan ze słodkościami, kolorowymi balonami i piosenką Jadą, jadą misie. Goście przynieśli jubilatowi prezent – rysunek misia z własnoręcznymi podpisami.

Następnie przedszkolaki poznały historię powstania maskotki. Mogły pooglądać książeczki, w których opisane były różne przygody misiów. Niektóre dzieci chętnie opowiadały o swoich przytulankach. Potem wysłuchały opowiadania Mój mały miś. W trakcie spotkania maluchy odgadywały zagadki, było przy tym dużo śmiechu i radości.

Obchody Dnia Pluszowego Misia zakończyło rozdanie pamiątkowych urodzinowych kotylionów.

Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne święto najmilszej maskotki świata.