b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_walizki_2015_plakat_walizki_2015.jpgW dniach 18 - 20 czerwca 2015 r. odbędą się IX Podkarpackie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami - ,,Z książką na walizkach" - pod hasłem ,,Podróż z historią i legendą...".

Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach akcji „Z książką na walizkach” są Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, zaś współorganizatorami biblioteki publiczne miast i gmin województwa podkarpackiego.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_walizki_2015_pawel_wakula.jpgW ramach tej akcji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym w dniu 18 czerwca o godz.11:30. odbędzie się spotkanie z pisarzem Pawłem Wakułą - absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej, który uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. W 2007 roku zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Kajtka i Yetika.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_walizki_2015_konkurs_literacki.jpgSpotkaniom w bibliotekach towarzyszyć będą wystawy książek i ilustracji związanych z twórczością autorów oraz konkurs plastyczno-literacki pt. „Na tropie tajemnic mojego regionu”. Autorzy wyróżnionych prac konkursowych otrzymają w dniu spotkania z rąk pisarzy nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a laureat nagrody głównej – podczas finału tablet.

Finał imprezy „Z książką na walizkach” odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie o godzinie 9.30.