• baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w Bibliotece Publicznej w Zmysłówce dzieci z oddziału przedszkolnego w Opaleniskach uczestniczyły w spotkaniu z informatykiem Panem Krzysztofem Zalepą. Spotkanie miało na celu zaprezentować kolejny interesujący zawód, ale przede wszystkim zachęcić najmłodszych do czytania, dlatego też Pan Krzysztof z wielkim zaangażowaniem przeczytał kilka bajek, które wybrały przedszkolaki.

Czytaj więcej...10 maja 2022 GBP w Grodzisku Dolnym gościła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną.

Czytaj więcej...Jak wziąć udział w projekcie? Kilka praktycznych wskazówek:

1. W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki.

2. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę “Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

3. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Czytaj więcej...W kwietniu br. seniorzy z naszych grodziskich klubów uczestniczyli w wyjeździe do kręgielni Coloseum w Jarosławiu. Byliśmy dwiema grupami. Przy herbatce, kawie i pizzy spędziliśmy bardzo wesołe chwile i chociaż to tylko zabawa to jednak każdy z uczestników chciał zdobyć jak najwięcej punktów.

Czytaj więcej...W dniach od 8 do 15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku jego hasło brzmi: Biblioteka – świat w jednym miejscu. Z tej okazji w Filii Biblioteki Publicznej w Zmysłówce odbyła się lekcja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opaleniskach. Miała ona na celu przybliżyć historię bibliotek.

Czytaj więcej...W Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym realizowany jest Program Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1.

Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z budżetu państwa.

W 2021r. GBP w Grodzisku Dolnym otrzymała dofinansowanie w wysokości 7000 zł., co pozwoliło zakupić 288 nowych pozycji książkowych. Ze środków własnych  zakupiono 796 woluminów.

Zapraszamy do naszych bibliotek, nowości czekają na półkach!