Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym to placówka kulturalno-oświatowa z bogatą tradycją i księgozbiorem, który jest w stanie zadowolić gusta nawet najbardziej wybrednych i zadeklarowanych czytelników. Swoje usługi oferujemy codziennie od poniedziałku do piątku od 900 - 1800 wszystkim, którzy tylko zechcą nas odwiedzić.

W zbiorach biblioteki posiadamy większość publikacji i nowości dostępnych na rynku księgarskim i wydawniczym. Są to nowości o różnorodnej tematyce, zarówno dla dorosłych jak i młodzieży. Dysponujemy wieloma książkami z literatury popularnonaukowej, z którymi nauka i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań staje się rzeczą łatwą i przyjemną. Podobnie rzecz ma się ze zbiorami regionalnymi, które dostarczą zainteresowanym rzetelnych informacji na wybrany temat. Posiadamy też książki z serii ,,Duże Litery”, które ułatwiają czytanie, szczególnie osobom starszym.

Dla najmłodszych czytelników mamy zaś specjalną ofertę. Znajdziemy tu nie tylko tradycyjne utwory literatury dziecięcej i bajki dla dzieci, ale również bajki sensoryczne, ruchome i edukacyjne, książki do nauki czytania na trzech poziomach trudności oraz komiksy.

Na miejscu w przyjemnej atmosferze, w kąciku czytelniczym można skorzystać z prasy codziennej i poradników z różnych dziedzin, które można również wypożyczyć.

Dla odwiedzających nas maluchów dostępne są puzzle, gry planszowe i różne zabawy kreatywne, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i uczą poprzez zabawę. Dodatkowo w każdy poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na godz. 1500 na zajęcia plastyczne o różnorodnej tematyce. Podobne oferty biblioteczne kieruje do mieszkańców filia biblioteczna w Zmysłówce.

Nasza biblioteka posiada stronę internetową z adresem: http://www.biblioteka.grodziskodolne.pl i dostęp do Katalogu On-line. Zakładka On-line umożliwia przeglądanie zasobów biblioteki i rezerwacje wybranych tytułów. Dodatkowo w siedzibie biblioteki można skorzystać z usług ksero (czarnobiałe i kolorowe w formacie A4 i A3), skanowania i bindowania.

W miesiącach od stycznia do grudnia 2023r. na piętrze budynku biblioteki swoją siedzibę mają również geodeci zajmujący się scalaniem gruntów w miejscowościach Grodzisko Górne i Wólka Grodziska.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.