b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_podziekowania.jpgZ racji kończącego się roku pragniemy podziękować wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ostatnim czasie przekazali książki na rzecz Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym. Cieszy nas fakt, że w naszej Bibliotece obsługujemy na co dzień ludzi, którym zasób biblioteczny nie jest obojętny i potrafią podzielić się tym co posiadają. Takie miłe incydenty pozostają w naszej pamięci, a książki z pewnością służyć będą przez długie lata.

Od wielu lat nasi Czytelnicy przekazują swoje przeczytane książki w darze do biblioteki. Wielokrotnie przy tej okazji padają pytania o rodzaj książek potrzebnych w naszej placówce oraz w jaki sposób zostaną one zagospodarowane. Cieszymy się z każdego ofiarowanego tomu, wszystkie starannie przeglądamy i segregujemy kierując się zasadą, aby do biblioteki trafiały tylko te pozycje, które z przyjemnością nasi czytelnicy będą wypożyczać do domu.

Rezygnujemy z książek zniszczonych, porysowanych, o niekompletnych stronach i oderwanych okładkach. Pozycje o treści nieaktualnej, zawierające np. przestarzałe dane statystyczne lub nieobowiązujące akty prawne nie powiększają naszego księgozbioru. Nie jesteśmy także zainteresowani podręcznikami do szkół podstawowych i średnich.

Zapraszamy do przekazywania powieści dla dorosłych i dzieci oraz książek popularno-naukowych. Prosimy jednak by były to książki w dobrym lub w bardzo dobrym stanie, które ukazały się na rynku wydawniczym w ostatnich 10 latach. Pozycje, których nie posiadamy, są kierowane do działu gromadzenia, gdzie po opracowaniu i wpisaniu do księgi inwentarzowej trafiają na półki biblioteczne.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dary_dary1.JPG  b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dary_dary.JPG b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dary_dary2.JPG