• baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_mala_ksiazka_wielki_czlowiek_podsumowanie.jpgZ przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym przystąpiła do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Do końca grudnia 2018 roku, trzem naszym najmniejszym czytelniczkom udało się zebrać po 10 naklejek – sówek i w nagrodę dostały imienne dyplomy, potwierdzające ich czytelnicze zainteresowania. Uhonorowane to Brzozowska Julia, Salach Ewa i Pelc Zosia.

Cieszymy się z zainteresowania akcją „Mała Książka-Wielki Człowiek” w sumie udział wzięło 10 dzieci, nie wszyscy zdążyli zebrać wymaganą ilość naklejek.

W tym roku trwa kontynuacja w/w projektu dla dzieci urodzonych w 2016 roku. Każdy trzylatek, otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą, a w nim książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz w prezencie Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek – sówek. W pakiecie znajduje się również broszura „Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu dziecka” dla rodziców.

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu dostanie dyplom. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Najważniejsze informacje o kampanii można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl