• baner-4.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-6.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_images_phocagallery_wieczor_glosnego_czytania_2017_motocyklisci_glosne_czytanie_motocyklisci_2017-9.jpgNa kolejny „Wieczór Głośnego Czytania” do Biblioteki przyjechali motocykliści z leżajskiego klubu motocyklowego „WEHIKUŁ”, panowie Andrzej  Sigda na motorze YAMAHA XVZ 1300 ROYAL STAR VENTURE i Henryk Kuras na maszynie HONDA GL 1800 GOLD WING. Pan Henryk rozpoczął spotkanie wierszem o motocyklistach, następnie przedstawił historię klubu.

Leżajski Klub Motocyklowy "Wehikuł" został formalnie zarejestrowany jako stowarzyszenie zwykłe w 1998 roku, jako kontynuacja działalności nieformalnej grupy motocyklistów istniejącej od początku lat dziewięćdziesiątych (1991/1992). Nazwa klubu wzięła się ze skrócenia tytułu słynnego utworu "Wehikuł czasu" legendarnego zespołu "Dżem". Pełny tytuł utworu wydawał się zbyt "psychodeliczny", natomiast nazwa "Wehikuł" w pełni odpowiadała motocyklowemu charakterowi klubu. Jak również  na ówczesne czasy odzwierciedlała nasze maszyny - w przeważającej części zabytkowe, a obecnie nowoczesne wyposażone w różne gadżety.

Pan Andrzej opowiedział o wyprawach motocyklowych po kraju i po całej Europie oraz Azji, dokumentując swoje wypowiedzi wspaniałymi zdjęciami i filmikami.
Klub nie zamyka się we własnym hermetycznym gronie, lecz jest otwarty na nowych członków. ,,Jeśli nie obce Ci są nasze ideały, przyłącz się do nas! Wiek, stan majątkowy, rodzaj motocykla nie ma znaczenia. Jeśli jesteś zainteresowany(a) - poczytaj nasz Statut LKM i skontaktuj się z nami”.

Motto motocyklistów brzmi: „TO CO NAS ŁĄCZY TO WARTOŚCI UNIWERSALNE W ŚWIECIE MOTOCYKLOWYM - ZAMIŁOWANIE DO MOTOCYKLI ORAZ PRZYJAŹŃ.”

Dziękujemy Gościom, młodzieży, dzieciom i rodzicom za udział w spotkaniu.

Więcej zdjęć w galerii