b_120_0_16777215_0_0_images_phocagallery_inne_imprezy__pod_chmurka_2016_thumbs_phoca_thumb_l_biblioteka_pod_chmurka_2016-38.jpgGrodziska Biblioteka po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa ,,Narodowe Czytanie”. W ubiegłą niedzielę na stadionie LKS Grodziszczanka zebrali się ci, którzy chcieli publicznie przeczytać fragmenty "Quo vadis" H. Sienkiewicza oraz ci, którzy chcieli posłuchać jak czytają inni. Najmłodszą lektorką, która zmierzyła się z niełatwym tekstem powieści była Oliwia Możdżeń – uczennica klasy V Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym.

Po czytaniu odbył się piknik ,,Biblioteka pod chmurką”. Był doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej oferty kulturalnej naszej Biblioteki.

Podczas pikniku odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców, podczas których emocje sięgały zenitu. Poświęcenie, z jakim walczyły drużyny było naprawdę imponujące. Wyrazy twarzy pokazały włożony wysiłek i świetną zabawę – bo przecież o to chodziło.  I młodsi i starsi mogli spróbować swoich sił w biegu z jajkiem, w skokach w workach oraz biegu w płozach.

Zaprzyjaźnione bibliotekarki z Brzózy Królewskiej wraz ze swoimi czytelnikami wzięły udział w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Kaczka Dziwaczka”.
Piknik umilili swoją obecnością Myszka Minnie oraz trójka przeuroczych klaunów, którzy przygotowali dla dzieci zabawy muzyczno – ruchowe.

Milusińscy ze swoimi rodzicami prezentowali swoje zdolności artystyczne tworząc przepiękne obrazy na parkingu przed biblioteką. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los zwyciężał.

Podziękowania za tak wspaniałe, wspólnie spędzone niedzielne popołudnie, za niezwykłą serdeczność, a także za wielką pomoc przy organizacji imprezy kierujemy do koleżanek i kolegówz Biblioteki w Brzózie Królewskiej oraz z Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym.

Więcej zdjęć w Galerii