• baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

literacki woodstock wroclaw 2016-8W dniach 27 – 31 lipca 2016 r. na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu miał miejsce Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK). Wśród ośmiuset uczestników były także przedstawicielki naszego klubu.

Oficjalne otwarcie Literackiego Woodstocku nastąpiło 28 lipca. Na głównej scenie zaprezentowały się DKK z całej Polski, a następnie wręczono nagrody dla najbardziej poczytnych pisarzy klubów książki. Laureatami w kategorii literatury pięknej, literatury faktu i literatury dla dzieci i młodzieży zostali:

  • Jacek Dehnel (Lala)
  • Wiesław Myśliwski ( Ostatnie rozdanie)
  • Jacek Hugo – Bader (Dzienniki kołymskie)
  • Barbara Kosmowska (Pozłacana rybka)

Po gali uczestnicy zlotu spotkali się z gościem honorowym zjazdu hiszpańską pisarką Rosą Montero.
Na zakończenie dnia odbył się koncert zespołu Pablopavo i Ludziki.

Piątkowe przedpołudnie, 29 lipca, upłynęło na rozmowach o literaturze i wokół literatury, natomiast po obiedzie klubowicze mogli się spotkać z najchętniej czytanymi autorami, m.in.: Jackiem Hugo – Baderem, Joanną Fabicką, Markiem Krajewskim, Mariuszem Szczygłem czy Wojciechem Jagielskim. Niewątpliwą atrakcją tego dnia były wieczorne spotkania z literackimi gwiazdami: hiszpańskim pisarzem Ildefonso Falconesem oraz polską pisarką Olgą Tokarczuk.

W ostatnim dniu festiwalu, 30 lipca, na wrocławskim Rynku klubowicze wraz z chórzystami z projektu Singing Europe (1000 osób) wykonali po raz pierwszy publicznie Światowy Hymn Książki UNESCO (słowa: Tadeusz Różewicz, muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz).

Na czytelników czekała także niespodzianka – rozmowy z Danutą Wałęsową na temat ,,jej” książki i nie tylko.

Po powrocie na teren zlotu uczestnicy mogli wziąć udział w jednym z ośmiu spotkań z piętnastoma pisarzami. Rozmawiano i dyskutowano o polskiej literaturze dziecięcej i młodzieżowej, o warsztacie pisarza, o opisywaniu innych światów… Nie brakło także dyskusji na tematy polityczne i relacji między ludźmi różnych narodowości.

Oprócz zajęć planowanych nasze klubowiczki znalazły czas na obejrzenie Panoramy Racławickiej i pokazu multimedialnej fontanny oraz zwiedzenie ZOO, Ogrodu Botanicznego i Ogrodu Japońskiego.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1