• baner-2.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

Ewelina Protasewicz „Emocje czy to pasuje?”, Wilga 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-6.jpg"Czy to pasuje?" Radosny czy smutny? Dopasuj do siebie połówki uroczych ilustracji i przekonaj się sam.Każda strona przecięta na pół zapewni świetną zabawę. Rozwijaj wyobraźnię, ćwicz koncentrację, wzbogacaj słownictwo i poznawaj świat.

 

 

 

 „Liczę z pieskami”, Media Service Zawada 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-7.jpgPolicz do 5 z Psim Patrolem! Jest 5 misji i 5 piesków, które biorą w nich udział. Za każdym razem, gdy dzielna ekipa będzie pędzić do akcji, ty przesuń żeton z bohaterem wydarzenia, żeby łatwiej ci było liczyć przyjaciół i przedmioty na kolejnych stronach. Licz i ucz się z ulubionymi bohaterami!

 

 

 Davies Benji, „Miś Pracuś w zoo”, Wilga 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-8.jpgSeria Przesuń paluszkiem to książka, która oprócz żetonu wyznaczającego drogę Misia Pracusia do wskazanego miejsca, zawiera jeszcze na każdej rozkładówce mały słowniczek. Każda kolejna rozkładówka to pokazane inne miejsce lub zwierzę, które poznaje dziecko.

Mnóstwo fantastycznej zabawy! Wskaż Misiowi Pracusiowi drogę do słoni, krokodyli, pingwinów i pand. To książka dla  pracowitych i ciekawych świata maluchów!

 

Michela Fabbri, „Być jak kapibara”, Media Rodzina 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-3.jpgKapibara nie jest myszą ani bobrem, ani psem. Dorośli mogą jej nie znać, ale dzieci kochają tego uroczego zwierzaka, który podbił serca milionów internautów. W tej książce pewna nieduża kapibara opowiada o sobie – o tym, że cieszy ją zwyczajne życie i że lubi poezję.

I że choć na zewnątrz wydaje się twardzielką, tak naprawdę jest wrażliwa i bardzo potrzebuje bliskości. Urocze ilustracje trafnie oddają charakter tych niesamowitych stworzeń, a niebanalny tekst pomaga docenić wartość prostoty, rodziny, społeczności…

W naszym krzykliwym, przebodźcowanym świecie ta niezwykła, oszczędna w formie książka może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji.

Małgorzata Garkowska, „Jedyny walc”,Flow 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-4.jpgEwelina Strojnowska wychowuje się w zubożałej szlacheckiej rodzinie. Po ukończeniu pensji dla panien w Wilnie marzy głównie o tym, żeby dobrze wyjść za mąż. Czy odpowiednim kandydatem okaże się poznany w pociągu do Warszawy porucznik Paweł Orłowski? Polak, choć służy w carskiej armii, nie umie zdecydować, gdzie powinno być jego miejsce. Od pierwszego wejrzenia wie jednak, kogo chciałby widzieć u swego boku.

Hrabia Aleksandr Konstantinowicz Sorokin mimo sprzeciwu matki postanawia wyjechać do Przywiślańskiego Kraju, gdzie jego zmarły ojciec pozostawił niewielki majątek. Na balu charytatywnym, na który się wybrał, aby poznać zachwycającą pianistkę, zwraca uwagę na Ewelinę. Państwo Strojnowscy uważają, że Rosjanin jest najgorszym z możliwych konkurentów do ręki ich córki, ale młody hrabia nie zamierza się poddać. Małgorzata Garkowska z ogromną wrażliwością odmalowuje barwny obraz przełomu XIX i XX wieku w opowieści, w której wolność oznacza nie tylko walkę z zaborcą, ale także z własnymi uczuciami. Jak się potoczą losy uwikłanych w trójkąt miłosny bohaterów?

Czy panna Ewelina odkryje, co łączy dwóch ubiegających się o jej względy mężczyzn? Kiedy wybrzmią echa jedynego walca, wszystko stanie się jasne…

Renata Czarnecka, „Aleja białych róż”, Lira 2023

nowosci lipiec 2024 1Zimą 1820 roku do Warszawy przybywa owdowiała księżna Kurakina z córką. Ich pojawienie się budzi ciekawość tutejszej arystokracji. Szybko rozchodzi się pogłoska o tym, że księżna jest w finansowych tarapatach i przyjechała tu po to, by znaleźć córce męża. Prawdziwy powód jest jednak inny…

Tymczasem na warszawskich salonach bryluje przystojny i rozpieszczany przez damy oficer Gieorgij Lwowicz Biezobrazow – faworyt księżnej namiestnikowej, Aleksandry Zajączkowej. Los sprawi, że drogi księżniczki Kurakiny i Biezobrazowa się przetną, a pomiędzy młodymi stanie księżna namiestnikowa.

 

Bryn Turnbull, „Ostatnia Wielka Księżna”, Wydawnictwo Kobiece, 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-2.jpg

Wielka Księżna Olga Romanowa dojrzewa w obliczu odchodzących wielkich dynastii Europy. Nawet gdy w stolicy narastają niepokoje, jest zadowolona z życia w bezpiecznym miejscu, które rodzice zbudowali dla niej, jej trzech sióstr i brata. Rodzina mieszka w ukryciu z powodu złego stanu zdrowia matki i sekretnej przypadłości brata Aleksieja.

Sytuacji nie poprawiają rosnące kontrowersje wokół mnicha Grigorija Rasputina, którego caryca obdarza zaufaniem. Powieść pokazuje pragnienia Olgi, by wyfrunąć z bezpiecznego gniazda. Jednak wychowana pod kloszem dziewczyna nie jest przygotowana na spotkania z bywalcami i bywalczyniami salonów petersburskich. Boleśnie przekonuje się o tym na słynnych herbatkach, które jej ciotka organizuje na dziedzińcu w Sankt Petersburgu.

W świecie wystawnych balów, skandalicznych flirtów i szeptów w kuluarach Olga poznaje przystojnego żołnierza, Pawła Woronowa. Mężczyzna dostrzega w niej siłę, blask i charakter. Oboje są sobą zauroczeni.

Wszystko się zmienia, gdy nadchodzi wojna. Siostry Romanow porzucają wytworne suknie na rzecz pielęgniarskich fartuchów i pomagają w opiece nad rannymi żołnierzami.

Max Czornyj, „Czas śmierci”, Filia, 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_lipiec_nowosci_lipiec_2024-5.jpgTa książka odbierze wam dech! Kościelni dygnitarze powierzają bratu Hektorowi delikatną misję. Ma przekonać pewnego księdza do zrezygnowania z kapłaństwa oraz wyznania mrocznego sekretu. Tymczasem zbliża się dzień, w którym Jubileuszowy Morderca składa swoją coroczną ofiarę. Śledczy za wszelką cenę chcą go powstrzymać. Jednocześnie komisarz Sara Adam prowadzi sprawę tajemniczego samobójstwa nastolatki.

Prosi o pomoc Manuela, artystę wykonującego niezwykłe profile przestępców. Losy ich wszystkich połączy przerażająca zbrodnia. Każdy ma swoje głęboko skrywane tajemnice. Seryjny morderca nazywający się Achillesem zna je wszystkie. Twoją też.