• baner-7.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_2015_marzec_preludium.jpgTracie Peterson „Preludium brzasku” – pierwsza część trylogii „Pieśń Alaski”, WAM 2014

Lydia wychodzi za Floyda, podstarzałego wdowca. Czyni to jednak nie z własnej woli, ale w ramach umowy biznesowej zawartej przez jej ojca ze wspólnikiem. Małżonek okazuje się jednak okrutnym tyranem. Jego nagła śmierć staje się dla upokarzanej przez męża i jego dzieci Lydii szansą na wyzwolenie z udręk. Wdowa nieoczekiwanie otrzymuje w spadku cały majątek, czego nie akceptują bezwzględni pasierbowie. Lydia potajemnie wyrusza na Alaskę. Bolesne wspomnienia odbierają nadzieję na to, że zazna jeszcze spokoju, szczęścia i prawdziwej miłości. Nie spodziewa się, że życie zgotuje jej wiele niespodzianek...

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_2015_marzec_refren_poranka.jpgTracie Preston ,,Refren poranka” – druga część trylogii „Pieśń Alaski”, WAM 2014

Rodzina Lindquistów nadal mieszka w Sitce na Alasce. Osiemnastoletni Dalton zdaje sobie sprawę z tego, że Kjell jest jego przybranym ojcem, więc chce poznać historię swojego pochodzenia. Nakłania matkę do wyjawienia prawdy o brutalnym ojcu oraz bezwzględnym przyrodnim rodzeństwie. Mimo doznanego szoku zamierza ich poznać, by wyrobić sobie własne zdanie. Wkrótce nadarza się okazja. Evi, jego przyrodnia siostra, wybiera się do Kansas City, do umierającego męża, od którego odeszła. Dalton chce pojechać z nią i tym samym wrócić do miejsca, do którego został porwany w dzieciństwie przez przyrodnie rodzeństwo.

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_2015_marzec_500_graczy.jpgMatthew Quirk „500 graczy”, Prószyński i S-ka 2012 (SERIA DUŻE LITERY)

Mike Ford, świeżo po ukończeniu prawa na Harvardzie, zdobył wymarzoną pracę w Davies Group – najpotężniejszej firmie doradczej Waszyngtonu. Tym samym wszedł w kręgi „pięćsetki” – elity faktycznie rządzącej Waszyngtonem, a przez to i światem. A teraz znalazł się na muszce dwóch niebywale niebezpiecznych ludzi. Żeby uratować skórę, musi sięgnąć po doświadczenia ze swej szemranej młodości: kraść, oszukiwać, kłamać – a w końcu nawet zabić.

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_2015_marzec_dasz_rade.jpgBohdan T. Woronowicz, Karolina Prewęcka „Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień” Prószyński i S-ka 2014 (SERIA DUŻE LITERY)

O doświadczeniach w terapii uzależnień opowiada w tej książce dr Bohdan Tadeusz Woronowicz – legenda psychiatrii, człowiek konkretny w pracy i poglądach, a równocześnie niezmiernie czuły. Oddaje głos także swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom. Intensywny styl życia, rozwój technologii, zmiany w relacjach międzyludzkich powodują wzrost i pojawianie się nowych uzależnień. Wielu ludzi nawet nie pyta samych siebie, dlaczego nie potrafią funkcjonować bez picia alkoholu czy palenia marihuany. Dlaczego przesiadują godzinami przed komputerem i nie rozstają się z komórką albo dlaczego ich dziecko woli zaciemniony pokój od treningu na świeżym powietrzu? Czego im brakuje, żeby zatrzymać się, zadać sobie pewne pytania, spojrzeć na świat i siebie i spróbować zmienić swoje życie? Czy przypadkiem nie jest to również Twoje życie?

 

nie boj sie misiuMymi Doinet „Nie bój się misiu koalo! (SERIA ZWIERZĘTA OLI), Skrzat 2014

Ola bardzo lubi zwierzęta. Ma niezwykłą umiejętność – rozumie ich mowę. Tym razem dziewczynka jedzie ze swoją ciocią do Australii, żeby leczyć chore zwierzaki. Po przybyciu na miejsce spotyka rannego misia koalę. Czy uda się go uratować? Jak Ola poradzi sobie z groźnymi bandytami?

 

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_2015_marzec_o_bocianku.jpgRamona Nadobnik-Piętka „O chorym bocianku”, Bajdaraj Maria Wejner 2014

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami, ucząca pozytywnych zachowań w życiowych sytuacjach.