• baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Pan Buk, Pani Bukowa, ,,Wielki ogarniacz pracy. ”, Wydawnictwo Znak 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-8.jpgCzłowiek uczy się na błędach, zwłaszcza w pracy. Popełniasz wciąż te same pomyłki? Bądź kreatywny, zacznij popełniać nowe!

Od Pana Buka dowiesz się, jak dostać obniżkę zamiast podwyżki i dać się przygnieść przez asap, fakap i dedlajn. Jak znaleźć najgorszą pracę na świecie, a potem nie potrafić jej rzucić. A przede wszystkim – po co pracować, tak właściwie. Pani Bukowa nauczy cię, jak przetrwać w korporacyjnej dżungli i ogarnąć wieczór integracyjny w escape roomie.

Jak od siedzenia na Fejsie zostać social media ninją. A także jak obeżreć się na szkoleniu i zawsze, ale to zawsze, mieć przy sobie kubek kawy.
Bo narzekamy na pracę, ale w sumie bez niej byłoby nudno. Trzeba tylko wiedzieć, jak robić, żeby się nie narobić.

Ks. Adam Boniecki, ,,Strefa dobrego zasięgu. ”, Wydawnictwo Znak 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-6.jpgJaka przyszłość czeka Kościół w Polsce? Czy da się dziś być prawdziwym katolikiem? Dlaczego dla ks. Adama ważne są drzewa? Jaki jest ksiądz za kierownicą? Jak żyć pełnią życia po 85. urodzinach?

Ta książka to wybór zawsze aktualnych tekstów publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy szczególnie ważne właśnie teraz: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, nieuchronne zmiany klimatu. Pisze również o przygodach, podróżach i małych radościach codzienności.

Słowa pełne mądrości, zrozumienia i spokoju są właśnie tym, czego nam teraz potrzeba.

Nie obrażaj się. Nigdy się nie obrażaj (chyba że taktycznie) /ks. Adam Boniecki/

Carolina Setterwall, ,,Bądźmy dobrej myśli. ”, Wydawnictwo Zysk i S-ka 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-7.jpgZnakomita autobiograficzna powieść o utracie i próbie pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby.

Pewnego dnia Carolina otrzymuje od swojego chłopaka Aksela dziwny e-mail zawierający hasła do komputera i inne instrukcje na wypadek jego śmierci. Aksel kończy swoją wiadomość słowami: „Bądźmy dobrej myśli!”. Pięć miesięcy później już nie żyje.

Debiutancka powieść Caroliny Setterwall opowiada o intensywnym uczuciu, które łączyło ją z Akselem, i szoku, kiedy pewnego ranka znalazła w łóżku jego martwe ciało. Z dokumentalną dokładnością rekonstruuje najdrobniejsze szczegóły ich wspólnego życia przed tragedią, starając się znaleźć jakieś wyjaśnienie tego, co się stało.

Bądźmy dobrej myśli to przejmująca opowieść o śmierci bliskiej osoby, lecz również o życiu – miłości, rodzicielstwie, nowoczesnym związku i związanych z nim oczekiwaniach.

Pawłowicz Beata, ,,Niezwykły rodzic. ”, Wydawnictwo Zwierciadło 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-5.jpgKażdy rodzic odczuwa czasem bezradność lub wychowawczą niemoc. Próbuje tłumaczyć, prosić, zakazywać i… nic. Dziecko nie słucha się lub odpowiada opryskliwie. Czasem pojawiają się poważniejsze problemy, wtedy zamyka się w sobie, cierpi na zaburzenia odżywiania lub jest agresywne. Wówczas rodzice pytają siebie: „Może to moja wina? Może nie jestem dobrym rodzicem?”.

Warto w takiej sytuacji skorzystać z rad doświadczonego psychologa dziecięcego. W wielu wypadkach okazuje się, że trudne problemy mają całkiem proste rozwiązania.

Co robić, gdy rozrabia maluch, a jak postępować, gdy robi to dziecko starsze? W jaki sposób komunikować się z nim komunikować? Jak ogodzić szczęśliwe dzieciństwo z przygotowaniem go do życia we współczesnym świecie? Które z zachowań są naturalna częścią dojrzewania, a które powinny nas niepokoić? Jak reagować w trudnych sytuacjach?

Na wszystkie te pytania i wiele innych w rozmowie z dziennikarką Beatą Pawłowicz odpowiada psycholog i psychoterapeuta Tomasz Srebnicki.

Henryk Palarz, ,,Chłopiec z sygnetem. ”, Wydawnictwo Zwierciadło 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-2.jpgPewien chłopiec wchodzi w posiadanie przedmiotu o nadzwyczajnej mocy. Roztropne jego używanie pozwala na przeżycie niezwykłych, zarówno strasznych, jak i wesołych przygód toczących się w szkole podstawowej i w jej bezpośrednim sąsiedztwie, w tym także pod ziemią, gdzie rozumny szympans stworzył niebo i piekło dla dobrych i złych zwierząt.

Wśród osobliwych postaci powieści znajdują się gadający kościotrup, anioł, zła dusza, dwa diabły (nie licząc tasmańskich), a dzieci oglądają żywe prehistoryczne dinozaury oraz urodzinowe prezenty z niedalekiej przyszłości.

 

 

Magdalena Kiełbowicz, ,,Huczy jak w ulu. ”, Wydawnictwo Znak 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-9.jpgTo ja, Ula Hernik, miłośniczka książek, lwów i psa Rufusa. A do tego dyrektorka ogrodu zoologicznego. Oczywiście w przyszłości, bo na razie mam osiem lat i chodzę do trzeciej klasy, ale jak mówi babcia Janina – najważniejsze, to wiedzieć czego się chce w życiu.

Mieszkam na Makowej w starej kamienicy razem ze wszystkimi, którzy są dla mnie najważniejsi w świecie. Na przykład z mamą, tatą i Słodkim, młodszym bratem. Na parterze mamy nawet zakład szewski, a na poddaszu latarnię morską, która zaprowadzi każdego zbłąkanego wędrowca pod nasz adres.

Uliczka wygląda na spokojną, ale nie dajcie się nabrać! Pojawiają się tu gwiazdy filmowe i słynne śpiewaczki, zaginione listy w butelce, na które przychodzi odpowiedź i córka wikingów, waleczna Ursulla z Genlandii!

Nawet gdy jest cicho jak makiem zasiał, to i tak... huczy jak w ulu.

Caryl Hart, ,,Lisie sztuczki. Chytry plan.  ”, Wydawnictwo Zielona Sowa 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-10.jpgLisa DuBois musi się szybko wzbogacić. Jest tylko jeden problem – Alfonso Aligator! Czy przebiegłość Lisy zapewni jej wystarczająco dużo pieniędzy, by nakarmić Aligatora? Czy sama stanie się posiłkiem wiecznie głodnego zwierza?

 

 

 

 

Pip Jones, ,,Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot.  ”, Wydawnictwo  Zielona Sowa 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-3.jpgPopatrz! Co to? Kotek! Mięciutki jak puszek. Czy Ty też go widzisz?

Kiedy Ala znajduje wyimaginowanego kotka na grządce kapusty, od razu wie, że znalazła najlepszego przyjaciela do zabawy. Nikt poza dziewczynką go nie widzi! Nazywa się Feluś Kocimiętki i wydaje się być najsłodszym i najbardziej puszystym kotkiem na świecie. Niech Was to jednak nie zmyli!

To prawdziwy rozrabiaka! Razem z Alą tworzą duet, który nieźle namiesza.

Ala postanawia zaprosić wymyślonego kotka do swojego rodzinnego domu. Wspólnie psocą i rozrabiają. Dziewczynka wszystkie swoje wybryki zgania na Felusia. Tylko kto to wszystko wytrzyma? Na pewno nie mama Ali, która postanawia wezwać specjalne posiłki – dziadka, który ma nauczyć tę dwójkę dobrych manier.

Tracey Corderoy , ,,Nie! Maluch poznaje świat.  ”, Wydawnictwo Wilga 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-4.jpgMówili, że Adaś był uroczym dzieckiem, dopóki nie nauczył się pewnego nowego słowa.

"Maluch poznaje świat" to książki, w których główny bohater (mały nosorożec lub mały miś) przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych wspomnień i morał, który możemy przekazać dziecku po lekturze.

 

 

 

Tracey Corderoy , ,,To moje! Maluch poznaje świat.  ”, Wydawnictwo Wilga 2019

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-11.jpg"Maluch poznaje świat" to książki, w których główny bohater przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych wspomnień i morał, który możemy przekazać dziecku po lekturze. 

"To moje!" to idealna historia, która uczy dziecko dzielić się z najbliższymi.

 

 

Piotr Dobry , ,,Wszystkie psoty Ancyklpoka.  ”, Wydawnictwo TADAM 2016

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2020_styczen_nowosci_styczen_2020-1.jpg"Wszystkie psoty Ancyklopka" to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku od roku do dwóch lat, ukierunkowana na bodźce słuchowe. Zawiera proste rymowanki, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.