• baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Kamil Bałuk, Wacław Krupiński, „Wodecki. Tak mi wyszło”, Agora 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-5.jpgWodecki. Tak mi wyszło" to książka na dwa głosy: reporterska opowieść Kamila Bałuka o Zbyszku i jego przebojowym „powrocie” na scenę w 40 lat od debiutu; oraz historia Zbigniewa, którą Wodecki snuje w autobiograficznej rozmowie z Wacławem Krupińskim dosłownie na chwilę przed wybuchem Zbyszkomanii. Czy Zbigniew mógł przypuszczać, że powróci jako Zbyszek? Czy Zbyszek w młodości planował zostać Zbigniewem?

A może po prostu tak mu wyszło?

 


James Stuart Bell, „Dary z nieba. Gdy Bóg odpowiada na modlitwy. Prawdziwe historie”, Esprit 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-3.jpgZastanawiasz się, czy Bóg wysłuchał twojej modlitwy? A może masz czasem wrażenie, że nie warto „zawracać Mu głowy” zbyt przyziemnymi sprawami? Poruszające świadectwa zawarte w tej książce to dowód na to, że Bóg nieustannie działa w naszym życiu.

Nie tylko ratuje nas w sytuacjach zagrożenia życia, ale także uzdrawia z chorób i drobnych schorzeń, a nawet pomaga znaleźć pracę. Jak każdy ojciec pragnie dawać nam prezenty. Czy chcesz je przyjąć?

 


Jesper Jull, „Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?” MiND 2012.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-1.jpgCzy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci Czy umiemy zauważyć ich problemy Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej Kiedy na wychowanie jest już za późno Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci.

Gubią się też w poradach wychowawczych które mają sprawić że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne. Jesper Juul europejski autorytet w dziedzinie wychowania twierdzi że dzieci wcale nie muszą być grzeczne. Powinny natomiast mieć zdrowe poczucie własnej wartości wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi.

Stopniowo powinny także uczyć się odpowiedzialności za siebie a w razie potrzeby także za innych.

 Magdalena Kordel, „Pejzaż z Aniołem”, Znak 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-6.jpgWzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno.

Adrianna od śmierci taty nie cierpi świąt. Od czasu kiedy zamieszkała z matką, grudniowa aura zamiast z ciepłem i magią kojarzy się jej z odrzuceniem i samotnością.
Ale w tym roku wszystko ma się zmienić! Pod wpływem jednego spotkania Ada decyduje się wyjechać do odciętej od świata głuszy, najlepiej w góry. Całe szczęście, że jej dawna znajoma Madeleine akurat w takim miejscu mieszka…

Gdy zamykała drzwi, nie wiedziała, że właśnie za moment wydarzy się coś, co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot, wino, korkociąg, koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało, a jednocześnie dla niektórych tak wiele.

Harlan Coben, „Nie odpuszczaj, Albatros 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-4.jpgMałe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata.

Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap uważał za miłość swojego życia.

Kiedy po latach od zaginięcia Maury śledczy znajdują jej odciski palców w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome.

Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Mark Twain, „The Adventures of Tom Sawyer. Przygody Tomka Sawyera”, 44.pl 2013.

nowosci_luty_2019-9.jpg"Czytamy w oryginale" to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej.

Dwujęzyczna adaptacja powieści „The Adventures of Tom Sawyer / Przygody Tomka Sawyera” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski.

Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.

 
Donata Dominik-Stawicka, „Dzieci z Lewkowca”, Skrzat 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-2.jpgWitajcie w Lewkowcu – maleńkiej wiosce położonej w Wielkopolsce. To miejsce, w którym dzieją się fantastyczne rzeczy, a dzieciństwo upływa szczęśliwie! Jest czas na urodzinowe party, bal kostiumowy, wielką premierę teatralną, a nawet... bitwę pod Grunwaldem – ta wygląda jak prawdziwa!

Dobrze, że znalazła się ciocia, która to wszystko opisała! „Dzieci z Lewkowca” są uroczą opowieścią o przygodach grupy przyjaciół: Zosi, Bartka, Faustynki, Kacpra, Wiktora i Tobiasza. To historia utwierdzająca w przekonaniu, że przyjaźń i oddanie są niezwykłe i niezastąpione. Uczy i wzrusza.

A przy tym doskonale wpisuje się w gust młodego czytelnika i… jego rodzica, który z sentymentem wspomina „Dzieci z Bullerbyn”.

 Paul Bright, „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, Znak 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-8.jpgUkochany miś świata ma już ponad 90 lat! Poznaj jego zupełnie nowe opowiadania!

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapoucha i resztę przyjaciół.
Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. Nowe przygody Kubusia Puchatka to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku.

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

 Moje Pierwsze ABC Abecadło”, Smartbooks 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_luty_nowosci_luty_2019-7.jpgKolejna książeczka z serii „MOJE PIERWSZE …” do nauki słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach.

Teraz czas na naukę literek! Maluszek dzięki książeczce pozna i zapamięta słowa zaczynające się od liter polskiego alfabetu. Książeczka zawiera 24 strony podzielone na kolejne literki i przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Rozwija, uczy i bawi. Książeczka tekturowa, z zaokrąglonymi krawędziami, odporna na uszkodzenia, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, barwnie ilustrowana.

Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.