• baner-1.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Victor Gorsky, "Kameleon. Kulisy pracy w CBŚ", Prószyński i S-ka 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-3.jpgMocna, nieocenzurowana opowieść o pracy polskiego przykrywkowca.

Podziemie narkotykowe w Polsce przeżywa swoje najlepsze lata, kiedy zostaje powołane Centralne Biuro Śledcze, polskie FBI. Maciej Nowacki, policjant i agent w jednej osobie, przez rok nie jest przydzielany do żadnych spraw, aż zostaje skierowany do rozpracowania siatki handlarzy narkotyków na południu Polski. Zaczyna wchodzić w perfekcyjnie zorganizowany świat, gdzie nie ma miejsca dla słabych.

 


- Jak wygląda służba agenta CBŚ?

- Czy w pracy przykrywkowca można mieć rodzinę?

- Jaka jest cena podwójnego życia?

Victor Gorsky zaraz po przejściu na emeryturę napisał tę książkę jako formę terapii po zakończeniu pracy w świecie, o którym wolałby zapomnieć…

Książka z serii Duże Litery.

Chloé Duval, "Czas ukradziony", Prószyński i S-ka 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-1.jpgOpowieść o marzeniach, miłości i radości życia.

Czy doręczony po czterdziestu trzech latach list może odmienić czyjeś życie?

Przekona się o tym Flavie Richalet, nauczycielka historii w bretońskim miasteczku, która dla rozrywki pisuje romantyczne opowiastki o miłości, przyjmowane z entuzjazmem przez jej przyjaciółki. Dwudziestodziewięcioletnia Flavie ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż czeka na swojego księcia na białym koniu.

Pewnego dnia znajduje wśród innych przesyłek stary list w pożółkłej kopercie. Został wysłany przed czterdziestoma trzema laty do pewnej dziewczyny, Amelie Lacombe, lecz z winy poczty nie dotarł do adresatki.

Młoda kobieta decyduje się go przeczytać; okazuje się, że nadawca, mężczyzna, podpisujący się literą "E", kochał z wzajemnością Amelie i czekał na jej odpowiedź.

Flavie, uwielbiająca romanse, postanawia odnaleźć tych dwoje, uznając, że ich historia będzie wspaniałym tematem jej następnej opowieści. Wierzy, że uda jej się na nowo połączyć Amelie i Erwana. Ale czy dawna miłość mogła przetrwać ponad czterdzieści lat? Flavie nie spodziewa się, że los szykuje dla niej wspaniałą niespodziankę…

Książka z serii Duże Litery.

Adam Rutherford, "Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Opowieści zapisane w naszych genach", Prószyński i S-ka 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-2.jpgTa książka to opowieść o tobie. Twoja historia jest niepowtarzalna, podobnie jak historia każdego spośród ponad stu miliardów ludzi, którzy kiedykolwiek żyli.

Jednak jest to także nasza zbiorowa historia, ponieważ w każdym z genomów przechowujemy dzieje gatunku – narodzin, śmierci, chorób, wojen, klęsk, migracji oraz mnóstwa seksu. Wystarczy cofnąć się zaledwie o kilkadziesiąt stuleci, żeby się przekonać, że większość z siedmiu miliardów żyjących dzisiaj osób pochodzi od garstki ludzi – tylu, ilu mogłoby być mieszkańcami niewielkiej wioski.

Książka z serii Duże Litery.

Agata Giełczyńska, "Kacper nie dba o zabawki", Aksjomat 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-6.pngNikt nie lubi być źle traktowany. Nawet zabawki. A co się dzieje, gdy nie zdajemy sobie sprawy z tej prostej prawdy? Same kłopoty! Czy można jeszcze naprawić błąd? Kacper musi wziąć się w garść!

Kto chce wiedzieć, czy zabawki, które odeszły w poszukiwaniu lepszego domu, wrócą do Kacperka, niech sięgnie po tę opowieść z morałem - ku nauce i przestrodze!

W bibliotece z serii Edukacyjne baśnie dla przedszkolaków dostępne są jeszcze 2 tytuły: ,,Cukierkowa Wróżka i niezdrowa dieta” oraz ,,Królewna Zosia nie chce się uczyć”.

Dave Rudden, "Rycerze pożyczonego mroku", Jaguar 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-4.jpgDla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera!!! Dla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera! Fantasy pełne humoru! Pierwszy tom nowej serii o osieroconym chłopcu, który nagle dowiaduje się, że należy do tajnej armii, chroniącej świat przed rasą cienistych Potworów.

 

 

 

Cath Crowley, "Graffiti Moon", Jaguar 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_marzec_nowosci_marzec_2017-5.jpgWielokrotnie nagradzana (6 prestiżowych nagród!), entuzjastycznie przyjęta przez czytelników (ponad 16 000 opinii na goodreads.com!) powieść o szaleństwach młodości.

Lucy jest zakochana w tajemniczym malarzu graffiti. Ed myślał, że zakochał się w Lucy, dopóki ta nie złamała mu nosa. Dylan kocha Daisy, ale obrzucanie jej jajami prawdopodobnie nie było najlepszym sposobem, by to okazać. Jazz i Leo powoli zbliżają się do siebie. Intensywne i pełne radości 24 godziny z życia czworga nastolatków u progu dorosłości, odkrywania, kim są i kim chcą być.

Nowa liryczna powieść autorstwa wielokrotnie nagradzanej autorki Cath Crowley.