• baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Dionizy Garbacz, "Wołyniak legenda prawdziwa", Sztafeta 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-8.jpgJózef Zadzierski „Wołyniak” od szesnastego roku życia walczył o Polskę, najpierw w szeregach wojska, potem w partyzantce. Zginął, gdy miał dwadzieścia trzy lata. Ale w tym krótkim czasie zyskał sobie opinię geniusza partyzantki i obrońcy Polaków, zamieszkałych na Zasaniu w okolicach Leżajska, przed Niemcami i Ukraińcami, a w końcu przed NKWD i UB. Niezwyczajne i tragiczne było jego życie. Ale tak bywało z ludźmi, którzy wytyczali trudne polskie drogi do wolności.

 

 

 

Małgorzata Kalicińska, "Trzymaj się, Mańka", Burda Publishing Polska 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-11.jpgMarianna, lat kilkadziesiąt z lekkim plusem, nie jest specjalnie przebojowa i żadna z niej superbohaterka. Jest za to kobietą, z którą chce się przebywać i towarzyszyć jej w życiowych perypetiach. Bliską. Niemal znajomą.

Po ocknięciu się z żałoby po siostrze Lilce walczy z zalanym mieszkaniem i remontem, jednocześnie poszukuje pracy i próbuje zrozumieć fakt, że w życiu jej ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak małe dziecko, Marianna jest o tatę zazdrosna. Sfrustrowana i samotna odnajduje radość w mailowaniu z Antonim – dawnym znajomym, teraz pracującym w Korei Południowej. By uciec od codziennego zgiełku, Mańka przyjmuje zaproszenie na krótki wypad do Korei.

 

Nieoczekiwanie rozmawia z kobietami z różnych stron świata, które zdecydowały się żyć tak, jak chcą, i odnalazły w ten sposób szczęście. Rezultat tego „desperackiego susa” zaskakuje ją samą. Okazuje się, że najlepsze w jej życiu wcale nie minęło, a dopiero się zaczyna.

Joanna Faber, Julie King, "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały", Media Rodzina 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-6.jpgPodręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez „The Boston Globe” „biblią wychowania”.

Jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki, Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

Joanna Miszczuk, "Dwie rodziny", Prószyński i S-ka 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-7.jpgNajbardziej zaskakujące historie pisze samo życie...

Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie pamiętała ze swojej przeszłości. Nigdy nie chciała wiedzieć, co było przedtem, miała ukochanych przybranych rodziców, swoje pasje, marzenia, studia. A potem pojawił się Marek. Pokochali się i postanowili wziąć ślub. Aby zarobić pieniądze na upragniony własny dom, Marek wyjeżdża do Paryża. Nawet sobie nie wyobraża, co go tam spotka, kiedy w życie ich obojga wkroczy tajemnica z dalekiej przeszłości.

Co łączy średniowiecznego francuskiego rycerza i egzotyczną khmerską tancerkę Apsary z ukrytego w kambodżańskiej dżungli miasta Angkor, z Ewą, córką polskich lekarzy, i Markiem, wiecznym studentem?

Joanna Miszczuk jak zawsze mistrzowsko łączy współczesny wątek miłosny z fascynującymi losami historycznych postaci. Dramatyczne historie dwóch rodzin i wielkich uczuć na tle wojen i konfrontacji wielkich religii świata.

Katarzyna Ziemnicka, "Jagodowe niebo", Literatura 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-1.jpgPoznajcie Misię i Celinę, których życie z dnia na dzień przewraca się do góry nogami. Celina ląduje w rodzinnej wsi swojej babci i musi się odnaleźć w nowej szkole, gdzie nie wszyscy witają ją z otwartymi ramionami. Michalina po kłótni z mamą, która postanowiła zabrać na ich wspólne wakacje w Portugalii nowego partnera, zostaje pierwszy raz sama w domu na długie dwa tygodnie. Szybko okazuje się, że nie ma z kim zamienić słowa – zawsze zajęta sobą, nie dbała o przyjaźnie ani o innych ludzi. Teraz bardzo ich potrzebuje…

„Jagodowe niebo” to optymistyczna lektura, przekonująca, że nigdy nie jest za późno na zmiany, jeśli tylko bardzo się ich pragnie.

 

Zuzanna Orlińska, "Matka Polka", Literatura 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-5.jpgMatka Polka nie jest typową matką Polką. Zwykła matka nie pojedynkuje się przecież z piratami, nie leży jej na sercu ciężki los potwora, nie trzyma w piwnicy egipskiego sarkofagu.

A matka Polka – owszem. Tam, gdzie się pojawia, dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe.
„Moja matka” – mówi o niej Polek, a w jego głosie słychać́ wtedy dumę.
Bo nie każda matka, możecie mi wierzyć́, jest taka jak matka Polka.

 

Akademia Inteligentnego Malucha, LektorKlett 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-2.jpgKsiążeczki z serii "Akademia Inteligentnego Malucha": "IQ", "EQ", "CQ" to propozycje zabaw z dziećmi, które rozwijają trzy rodzaje inteligencji: myślenie, kreatywność i emocjonalność. Dostosowane są do poziomu rozwojowego 3- i 4-latków. Książeczki "IQ", "EQ" i "CQ" dają przepis na to, jak wychować małego geniusza. 

 

 

 

Drabik Wiesław, "Co biedronka wie o ogonkach",  Skrzat Stanisław Porębski 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-3.jpg"Bajki dla malucha" to seria pięknych polskich wierszy dla dzieci, które uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców.

 

 

 

Neville Astley, Baker Mark, "O kałuży jakiej świat nie widział", Media Service Zawada 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-9.jpgSeria książeczek z opowiadaniami o ukochanej przez dzieci Śwince Peppie. Tym razem główna bohaterka utuli małych czytelników do snu, pomoże zrozumieć codzienne sytuacje, wskaże, jak się w nich zachować.

 

 

 

"Wielka kolekcja bajek dla maluchów", Egmont Polska 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-4.jpgSpotkaj swoich ulubionych bohaterów z kanału Disney junior. Z nimi zawsze świetnie się bawisz! Na kartach tej wyjątkowej książeczki znajdziesz cztery fantastyczne opowiadania, do których będziesz chciał wracać każdego dnia.

W jednym z nich bałwanek Olaf i księżniczka Zosia będą musieli stawić czoło Pannie Oset i uratować Zimowe Święto Kwiatów. Miles z przyszłości i jego przyjaciel Merc zmierzą się z nowym robotem, a Dosia z Kliniki dla Pluszaków pomoże kolejnym popsutym zabawkom. Na koniec Miki i Raźni Rajdowcy wezmą udział w zapierającym dech w piersiach Wyścigu o Wstęgę Rigatoni. Przeżyj razem z nimi wspaniałe przygody! Gotowi do świetnej zabawy?

 

Ostrowicka Beata, "Podarunek Królowej Jadwigi", Literatura 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2018_styczen_nowosci_styczen_2018-10.jpgW Krakowie, przy ulicy Karmelickiej, stoi kościół karmelitów pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny „Na Piasku”. Na ścianie kaplicy, od strony ulicy Garbarskiej, wmurowany został kamień. Wyryto na nim napis „Stopka królowej Jadwigi”. Kamień osłonięty jest metalową kratą. O nim jest ta legenda.