• baner-4.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

Les Carter, Minirth Frank  ,,Gniew. Jak nad nim zapanować?”,Koinonia 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-6.jpgNie pozwól, aby gniew przejął nad tobą kontrolę!

Większość ludzi, myśląc o gniewie, wyobraża sobie kogoś wpadającego we wściekłość. Ma wizję trzaskających drzwi, wrzasków i ostrej wymiany zdań. Jednak gniew nie jest uczuciem jednowymiarowym – ma wiele różnych aspektów. Każdy z nas w swoim życiu doświadcza gniewu - w gwałtownej lub bardziej subtelnej formie. Gniewanie się może być wyrażane między innymi poprzez frustrację, rozdrażnienie, irytację, zdenerwowanie, wyładowywanie się na kimś. Jest jednak dobra wiadomość - możesz zapanować nad swoim gniewem.

 W książce "Gniew. Jak nad nim zapanować?" dr Les Carter i dr Frank Minirth przedstawiają program trzynastu kroków, który pomoże ci:

  • rozpoznać własny gniew i sposób wyrażania go
  • zrozumieć, w jaki sposób duma, strach, poczucie osamotnienia i niższości są pożywką dla twojego gniewu
  • obnażyć i wyeliminować mity, które utrwalają postawę gniewu
  • zidentyfikować wyuczone wzorce relacji, zachowań i myślenia, które mają wpływ na twój gniew - określić najlepsze metody radzenia sobie z gniewem

Ewa Podsiadły-Natorska ,,Błękitne dziewczyny”, Akurat 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-3.jpg„Kobiety są niesamowite. Niech skonam, jeśli to nieprawda” – przekonuje Kaja Redo. Życie 29-letniej radomianki staje na głowie. Odwołuje ślub, wprowadza się do rodziców, a na dokładkę musi zmagać się z okropną szefową w redakcji lokalnej gazety, gdzie zarabia grosze.

Wiele osób już dawno wpadłoby w depresję, ale użalanie się nad sobą nie leży w naturze Kai. Bohaterka tworzy internetowy projekt, który w krótkim czasie zmienia życie jej oraz tysięcy kobiet z całej Polski. Wiele z nich to Błękitne Dziewczyny – szczęśliwe i akceptujące siebie. Spełnione kobiety, które odnalazły swoje miejsce na świecie. Swoim uporem, wytrwałością i otwartym umysłem osiągnęły sukces mierzony własną miarą.

Kaja też czuje się Błękitną Dziewczyną, ale przeżywa miłosne rozterki, wikła się w krótki romans z żonatym mężczyzną i skomplikowaną relację z dawnym szkolnym kolegą. W jej życiu ważną rolę odgrywają przyjaciółki: Mini – miłośniczka ubrań z „drugiej ręki”, która mawia: „Daj mi dwadzieścia złotych, a tak cię ubiorę w lumpeksie, że koleżanki zzielenieją z zazdrości”, oraz Madzia, nieustannie walcząca z nadmiarem kilogramów. Kaja dzielnie walczy z przeciwnościami losu i przekonuje wszystkich, że można być szczęśliwą wszędzie, nawet w mieście, z którego śmieje się cała Polska.

Dorota Dziamska ,, Magiczne kwadraty, czyli origami płaskie z kwadratu”, Bis 2003.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-1.jpgTechnika origami płaskie z kwadratu polega na odpowiednim składaniu kolorowych kwadratów i modelowaniu z nich form, które następnie należy delikatnie podkleić na kolorowym kartonie. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.

 

 

 

Joyce Carol Oates ,,Walet Pik”, Foksal 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-4.jpgCo może się wydarzyć, kiedy normalny, miły człowiek dopuści do głosu mroczną stronę swojej osobowości?

Andrew J. Rush jest autorem popularnych powieści kryminalnych. Odniósł pisarski sukces, jego książki doskonale się sprzedają, są tłumaczone na wiele języków. Jego życie rodzinne także należy do udanych – otaczają go kochająca żona i trójka dorosłych dzieci. Andrew ma jednak mroczną tajemnicę, której istnienia nie domyśla się nikt z jego bliskich. Pod pseudonimem „Walet Pik” publikuje zgoła inne, brutalne, pełne przemocy powieści. W dodatku wiele przerażających szczegółów czerpie ze swojego życia…

Kolejna znakomita powieść autorki od lat typowanej do literackiej Nagrody Nobla.

Ewa Kędzior ,, Akademia pomysłów. Zrób to sam”, Martel [2014].

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-5.jpgKażde dziecko jest szczęśliwe, kiedy widzi, że prezent które wykonało samodzielnie wzbudza zachwyt osoby obdarowanej. Nasza książeczka pokazuje, że wcale nie trzeba do tego specjalnych umiejętności! Akademia Pomysłów Zrób to sam to wspaniała książka, dzięki której dzieci będą mogły przygotować piękne prezenty dla najbliższych i oryginalne ozdoby świąteczne.

Wszystkie zawarte w Akademii propozycje są łatwe do wykonania, a każdy opis opatrzony jest barwnymi fotografiami, na których pokazano, krok po kroku, jak zrobić ozdobę. Książka ta nie tylko zapewni dziecku twórcze spędzenie czasu, ale także da poczucie satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy. Akademia pomysłów to wspaniały prezent dla każdego dziecka.

Annie Kagan ,,Życie po życiu Billy’ego Fingersa”,Foksal 2015.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2016_luty_nowosci_luty_2016-2.jpgAnnie Kagan nie jest medium, jest zupełnie zwykłą osobą. Pomimo tego przydarzyło jej się coś, co z pewnością nie staje się udziałem każdego. Pewnego dnia, kilka tygodni po swojej tragicznej śmierci, przemówił do niej jej brat – tytułowy Billy Fingers.

Czy zastanawiałeś się, co cię czeka, gdy twoje ziemskie życie dobiegnie końca? Czy myślisz czasem, dokąd odeszli twoi bliscy? Gdybyś mógł z nimi porozmawiać, o co chciałbyś zapytać? Niespodziewana śmierć młodszego brata była dla Ann Kagan szokiem. Jeszcze większym okazało się to, że kilka tygodni po swojej śmierci Billy nawiązał kontakt z siostrą. Kagan dzieli się z czytelnikami swoim niezwykłym doświadczeniem.

Barwna, pełna szczegółów opowieść Billy’ego o tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci, na zawsze odmieni twój sposób myślenia o życiu.