• baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 7 września, członkinie DKK rozmawiały o książce Edyty Świętek „Przezroczyste”. Jest to współczesna powieść o kobietach – tych dojrzałych i tych wchodzących dopiero co w dorosłość. Autorka z dużą dozą wiedzy psychologicznej i trafnej oceny współczesnego życia kreśli portrety głównej bohaterki i jej córek.

Czytaj więcej...W ostatni czwartek czerwca klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się aby porozmawiać na temat książki ,, Amerykański brud” autorstwa Jeanine Cumminis.

W powieści „Amerykański brud” Jeanine Cummins podejmuje jeden z niezwykle ważnych problemów, a mianowicie migrantów. I chociaż wydarzenia rozgrywają się w Ameryce Północnej, to przecież sprawa ta dotyczy także i naszej europejskiej rzeczywistości.

Czytaj więcej...W piękne majowe popołudnie nasze klubowiczki spotkały się aby porozmawiać o książce "Marzenie panny Benson" Racheli Joyce. Margery Benson, czterdziestosześcioletnia samotna kobieta, postanawia spełnić swoje jedyne, wielkie marzenie z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, którego pokazał jej ojciec w albumie o niesamowitych stworzeniach.

Czytaj więcej...Na pierwszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało miejsce w marcu br., uczestniczki zapoznały się z kolejną książką autorstwa Ałbeny Grabowskiej pt. „Coraz mniej olśnień.

Refleksjami i spostrzeżeniami z przeczytanej lektury podzieliła się z czytelnikami jedna z klubowiczek, pani Urszula Szpila. „Coraz mniej olśnień” Ałbeny Grabowskiej należy do nurtu tzw. literatury kobiecej.

Czytaj więcej...Na kolejnym a zarazem ostatnim tegorocznym spotkaniu DKK w Grodzisku Dolnym omawiane zostały aż dwie książki. Pierwsza z nich to ,,Oszukana” Magdy Stachuli, druga zaś to ,,Dygot” autorstwa Jakuba Małeckiego. Swoimi refleksjami po przeczytaniu książek podzieliła się z nami jedna z klubowiczek – p. Urszula Szpila.

Czytaj więcej...W  dniu 30.06.2022r. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie DKK. Tematem rozmów była książka Ryszarda Ćwirleja ,,Jedyne wyjście”. Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez p. Urszulę Szpila.

Ryszard Ćwirlej stworzył nowy gatunek kryminału, określany mianem powieści „neomilicyjnej”.

Czytaj więcej...Po dłuższej przerwie w czwartek 19.05.2022r. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę Fionnuali Kearney "Dzień, w którym cię straciłam".

Swoimi spostrzeżeniami po przeczytaniu lektury dzieli się klubowiczka  p. Urszula Szpila.