b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_zielona_wyspa.jpgIgor Ostachowicz „Zielona wyspa”, W.A.B. 2015

Bezludna wyspa. Raj w wersji all inclusive dla singla. Samotność, cisza, krajobraz jak z katalogu – oferta biura podróży wydawała się idealna. Dla Magdy te wakacje miały być odskocznią od niesatysfakcjonującej codzienności u boku bogatego męża. Zamiast wymarzonej i dobrze opłaconej samotni dostała jednak towarzystwo tajemniczego mężczyzny. Kim jest nieznajomy? Skąd wziął się na wyspie? Co wydarzy się między nim a Magdą?

 

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_black_out.jpgMarc Elsberg „Blackout”, W.A.B. 2015

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają. Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_krowka_malwinka.jpgDorota Kozioł „Krówka Malwinka”, Wydawnictwo Diecezjalne 2013

Krówka Malwinka bardzo chciała wygrać konkurs piękności i zyskać sławę. A że podobno cel uświęca środki... Przesympatyczna bohaterka, morał i ilustracje, które podbiły serca najmłodszych czytelników.

 

 

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_listonosz_kot.jpgMariusz Niemycki „Listonosz Kot. Trudna sztuka pisania listów”, Skrzat 2014

Leon Kot dowiaduje się, że sympatyczna Krysia chciałaby otrzymać od kogoś… list. Listonosz chciałby bardzo spełnić życzenie kotki, tylko nie wie, jak taki list napisać. Czy uda się mu znaleźć kogoś, kto zdradzi mu tajemnicę pięknej korespondencji? Seria książek o listonoszu Kocie zawiera komplet praktycznych informacji: jak adresować listy, jak napisać piękny list do osoby, na której bardzo nam zależy, kim jest filatelista. Dowiemy się, jaką trudną misję do spełnienia może mieć listonosz, a także jakie dziwne paczki można wysłać pocztą.

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_az_pohoryzont.jpgMorgan Matson „Aż po horyzont”, Jaguar 2014

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół. W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce – wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2015_maj_lekcje_madame.jpgJennifer L. Scott „Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu”, Wydawnictwo Literackie 2015

Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć à la française.