b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_grudzien_2014_cud_chlopak.jpgPalacio R.J. „Cud chłopak”, Albatros Andrzej Kuryłowicz 2014

Wzruszająca opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August urodził się ze zniekształconą twarzą. W wieku 10 lat po raz pierwszy idzie do szkoły, gdzie styka się z nietolerancją i ostracyzmem kolegów. Pogoda ducha i wewnętrzna siła sprawiają jednak, że chłopiec pokonuje kolejne trudności i zdobywa uznanie otoczenia. Zapadająca w pamięć opowieść o dobroci, odwadze i inności. Czyta Anna Dereszowska.

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_grudzien_2014_podpalacz.jpgChmielarz Wojciech „Podpalacz”, Czarne 2013

Warszawa, środek mroźnej zimy. W spalonym domu leży ciało zamor­dowanego biznesmena, a jego ciężko poparzona żona walczy o życie w szpitalu. Komisarz Jakub Mortka ma nadzieję, że to gangsterskie porachunki albo przypadkowe zaprószenie ognia. Niestety wkrótce wie już, że trafił na seryjnego podpalacza, który krąży po mieście z koktajlami Mołotowa. Mortka musi odłożyć na bok osobiste problemy i z całą energią poświęcić się śledztwu. Trzeba powstrzymać szaleńca, zanim zginą następni ludzie… Świetny policyjny kryminał ze współ­czesną Warszawą w tle. Czyta Andrzej Mastalerz.

 

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_grudzien_2014_chatka-puchatka.jpgMilne Alan Alexander „Chatka Puchatka”, Nasza Księgarnia 2010

Spotkamy tutaj Tygrysa oraz poszukamy odpowiedzi na ważne pytanie: co Tygrysy lubią najbardziej? Dowiemy się również, co Krzyś robi przed południem. Prosiaczek zdobędzie się na bohaterski czyn, Kłapouchy znajdzie dom dla Sowy, a Puchatek wymyśli nową grę. Zabawa na pewno będzie przednia! Znakomita interpretacja Janusza Gajosa.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_grudzien_2014_polozna.jpgKalyta Jeannette „Położna. 3550 cudów narodzin”, Biblioteka Akustyczna 2014

Autobiograficzna opowieść najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Najciekawsze historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i dla tych, którzy chcą nimi zostać.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_grudzien_2014_sila_pozytywnych.jpgJantsch John „Siła pozytywnych opinii”, MT Biznes 2011

Ostentacyjna reklama i wyrafinowane kampanie marketingowe tracą swoją siłę oddziaływania. Dzisiaj biznes napędza marketing szeptany. Jak dowodzą badania, ludzie wprost nie mogą oprzeć się pokusie polecania produktów i usług swoim przyjaciołom – to instynktowne działanie, głęboko zakorzenione w naszym mózgu. Mądra firma potrafi wykorzystać to silne pragnienie dla własnych celów.
John Jantsch przedstawia praktyczne rozwiązania, umożliwiające wykorzystanie poleceń w celu zapewnienia sobie stałego napływu nowych klientów. Jeżeli tylko będą zadowoleni, z pewnością polecą firmę kolejnym osobom.