b_120_0_16777215_00_images_phocagallery_dyktando_pioro_wojta_2019_dyktando_pioro_wojta_2019-12.jpgMiło nam poinformować , że mamy zwycięzcę XII edycji grodziskiego dyktanda „O Pióro Wójta Gminy Grodzisko Dolne”. Spośród 13 uczestników zmagań ortograficznych, nagrodę główną – pióro wieczne otrzymała Gabriela Kulpa, która popełniła najmniejszą ilość błędów.

Tradycyjnie tekst był trudny. Komisja oceniająca prace zwróciła uwagę na wysoki poziom i dobre przygotowanie uczniów.

 

Konkurs jest okazją do promowania poprawności ortograficznej, podnoszenia umiejętności bezbłędnego pisania, ale także świetna forma zabawy z ortografią. Do udziału w dyktandzie przystępują najzdolniejsi uczniowie grodziskich szkół, w tym roku z Grodziska Górnego i Dolnego oraz Wólki Grodziskiej.

Wręczając nagrody laureatom, Sekretarz Gminy pan Adam Chmura gratulował ambitnej młodzieży odwagi zmierzenia się z trudną ortografią w języku polskim.

Kolejni laureaci to:

II miejsce - Król Wiktoria

III miejsce - Matuszek Magdalena 

IV miejsce - Chmura Paulina  

V miejsce - Majkut Klaudia

Finalistom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Dolnym, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy, Panu Jackowi Chmurze za ufundowanie nagrody głównej.

Sztuka bezbłędnego pisania w czasie wszechobecnej komputeryzacji jest szczególnym powodem do dumy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli polonistów, którym dziękując za współpracę także gratulujemy.

Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zmierzyć z tekstem zapraszamy tutaj.

Więcej zdjęć w naszej Galerii