b_120_0_16777215_00_images_phocagallery_konkursy_2018_4_pory_roku_jesien_cztery_pory_roku_jesien_2018-8.jpgW Gminnej Bibliotece Publicznej 15 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Cztery pory roku” - tym razem była JESIEŃ.

Jesień kojarzy mi się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, obejmującymi chyba wszystkie możliwe odcienie żółci, brązów i czerwieni. Otaczają nas z każdej strony ścieląc się u stóp liście, mieniąc się na drzewach, obsypując nasze głowy szeleszczącym deszczem. Są jak kolorowy koc, który otula nas w czasie pierwszych przymrozków i zapewnia poczucie błogiego odpoczynku po pracowitym dniu.

Z wielu drzew i krzewów, oprócz liści, jesienią na zimę spadają owoce - dobrze nam znane: jabłka, żołędzie, orzechy i kasztany. W ciepłe, jesienne dni, po obfitych opadach deszczu, w lasach wyrastają chętnie zbierane przez grzybiarzy: borowiki, koźlarze, rydze, maślaki i podgrzybki.

W bibliotece podczas zajęć plastycznych dzieci i młodzież wykorzystały wszystkie możliwe owoce jesieni do wykonania stworków, skrzatów czy zwierzątek. Inwencji twórczej nie brakowało, co można oglądać na zdjęciach wykonanych prac.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam na ostatnie zajęcia w zimowej scenerii.

Więcej zdjęć w Galerii