b_120_0_16777215_00_images_phocagallery_inne_imprezy_seniorzy_zamosc_2018_seniorzy_zamosc_2018-15.jpgZ przekonaniem, że Polska jest piękna i posiada przepiękne miejsca i zabytki godne obejrzenia, grodziscy Seniorzy wyruszyli na następną wycieczkę. Cel naszej podróży - Zamość i jego atrakcje. Zwiedzanie zaczynamy w ZOO, które położone w niedalekiej odległości od centrum miasta jest ogólnie dostępnym terenem rekreacji i wypoczynku. W towarzystwie przewodnika dowiadujemy się o założycielu i jego pasji do przyrody i znajdujących się w nim egzotycznych zwierzętach.

Spacer po mieście wzbogaca naszą wiedzę o historii miasta. Założone przez Jana Zamojskiego w 1580 r., miasto piękne, unikatowe, zwane “Perłą Renesansu”. Od 1992 r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rynek Wielki z odrestaurowanym Ratuszem i kamienicami ormiańskimi urzeka swoją niespotykaną urodą. Chcąc utrwalić w pamięci piękno miejsca, robimy wspólne zdjęcie. W rynku Solnym spożywamy smaczny posiłek i wyruszamy do Grodziska. Po drodze zwiedzamy w Zwierzyńcu kościół na wodzie.

Aby dobrze wspominać wycieczkę zakończyliśmy oczywiście pieczeniem kiełbasy w gospodarstwie agroturystycznym. Oglądając stare chaty wraz ze sprzętami z tamtych lat wróciły wspomnienia z dzieciństwa. Radość na twarzach wycieczkowiczów to największe podziękowanie dla prowadzących! Oczywiście nie zabrakło przyśpiewek w drodze powrotnej, Pan Wojtek z akordeonem i seniorzy zadbali o to, by kierowcy jechało się przyjemnie. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi, wracamy z wycieczki z przekonaniem, że w następnym roku też wyruszymy w Polskę.

Więcej zdjęć w galerii